Użytkowanie obuwia

Obuwie należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem (np. buty na obcasie nie nadają się do chodzenia w trudnym terenie, a czółenka i półbuty z delikatnej skóry do chodzenia po śniegu).

Podczas ubierania i zdejmowania obuwie powinno być rozsznurowane. Natomiast dokładne zasznurowanie obuwia zapobiegnie otarciom stóp, a także wytarciu podszewek.

Niewskazane jest przemoczenie obuwia skórzanego. Skóra naturalna jest materiałem niejednorodnym, jego naturalną cechą jest zdolność wchłaniania i przepuszczania wody. Cecha ta zapewnia znakomite właściwości higieniczne niespotykane przy żadnych innych materiałach, dzieje się to niestety kosztem ograniczonej odporności na przemakanie. Każdorazowe przemoczenie, także pranie obuwia wpływa na pogorszenie wyglądu i właściwości skóry.
Właściwe wysuszenie przemoczonego obuwia można uzyskać jedynie w temperaturze pokojowej. W celu zabezpieczenia obuwia przed deformacją zaleca się stosowanie prawidełek lub wypełnienie obuwia miękkim papierem. Do suszenia nie należy wykorzystywać suszarek, grzejników ani innych tego typu urządzeń, bowiem suszenie w wysokich temperaturach może doprowadzić do zniszczenia obuwia).

Obuwie powinno być wykorzystane zgodnie z jego przeznaczeniem.

Utrzymanie obuwia w czystości i bieżąca konserwacja zapewnia jego trwałość i estetyczny wygląd przez cały okres użytkowania. Konserwację obuwia należy przeprowadzić, używając właściwych dla danego rodzaju skóry środka – zgodnie z zaleceniami producenta.

Pielęgnacja obuwia

Aby zapewnić Państwu satysfakcję i zadowolenie z wyprodukowanego przez nas obuwia, prosimy aby przestrzegali Państwo wymienionych poniżej zasad jego konserwacji.

Skóry licowe
Zabrudzenia wierzchu obuwia należy zmyć zwilżoną w wodzie szmatką, wysuszyć w temperaturze pokojowej, a następnie nanieść równomiernie cienką warstwę środka pielęgnującego (pasty, kremu, wosku) zgodnego z kolorem obuwia. Po kilku minutach obuwie wypolerować szmatką. Do skór licowych zaleca się używanie: kremów, past w płynie, wosków, żywic

Skóry welurowe i nubukowe
Wierzch obuwia oczyścić specjalną gumową szczotką. Do konserwacji zalecane jest używanie preparatów w aerozolu do welurów i nubuków. Zaleca się regularne stosowanie preparatów zapobiegających wchłanianiu wody. Uwaga! Nie należy stosować past i kremów.

Skóra Buffalo
Plamy tłuszczowe (oleje, smary itp.) są niemożliwe do usunięcia, inne zabrudzenia usuwać można jedynie czystą, wilgotną miękką szmatką. Do pielęgnacji zalecane są pasty do obuwia typu Bufflo.

Skóra lakierowana
Zabrudzenia obuwia należy zmyć szmatką lub gąbką zwilżoną w wodzie, wysuszyć, po czym nanieść cienką warstwę bezbarwnej woskowej pasty do obuwia.

 


MARKI